Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις του Γαλανόλευκου Φάρου, τα έσοδα της δημοπρασίας θα κατατεθούν σε ειδικό λογαριασμό του Υπουργείου Υγείας για την αντιμετώπιση του κορονοϊού.

Ο Γκέκας είχε παίξει σε αυτό το παιχνίδι ως αλλαγή, περνώντας στο ματς στο 77ο λεπτό, παίρνοντας τη θέση του Καραγκούνη. Η Εθνική μας είχε επικρατήσει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαμαρά στις καθυστερήσεις, με σκορ 2-1 το οποίο έχει κερδίσει ο Χολέμπας.

Η σχετική ενημέρωση από το Γαλανόλευκο Φάρο αναφέρει τα εξής:

«Ο Πανελληνιος Σύλλογος Φίλων Εθνικής Ελλάδας ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ ΦΑΡΟΣ και το μουσείο της Εθνικής μας, που βρισκεται στα Χανιά, σε συνεννόηση με τον ΦΑΝΗ ΓΚΕΚΑ, συμμετέχει στην δράση του Υπουργείου Αθλητισμού ΖΗΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ και προσφέρει σε δημοπρασία την φανέλα του, που φορούσε στις 24-6-14, στην νίκη της Εθνικής μας με την Ακτή Ελεφαντοστού και μας έστειλε για πρώτη φορά στην ιστορία μας στους 16 του Mundial της Βραζιλίας το 2014.

Τα έσοδα της δημοπρασίας θα κατατεθούν στον ειδικό λογαριασμό του Υπουργείου Υγείας για την αντιμετώπιση του κορονοϊού.

Βάζουμε όλοι πλατη για την Ελλάδα μας, για να βγούμε δυνατότεροι και ενωμένοι.